PODOKRĘG
PIŁKI NOŻNEJ
W LUBLIŃCU

Wyszukiwarka

Galeria

Wybrane zdjęcia

Podsumowanie szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Lublińcu
Jesteś tutaj: PPN Lubliniec ›› AKTUALNOŚCI ›› Aktualności

Aktualności

694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN. W tym jest 85 klubów z województwa śląskiego. Certyfikaty zostały przyznane na trzech poziomach: złotym dla 18, srebrnym dla 19 oraz brązowym dla 48 szkółek.


Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej do spraw Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Każda ze szkółek, które pomyślnie przeszły weryfikację i w konsekwencji zostały odznaczone certyfikatami, otrzyma od Polskiego Związku Piłki Nożnej bezpośrednią wiadomość ze szczegółowymi wytycznymi co do dalszych kroków.


W imieniu Prezydium Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu gratulujemy Naszym klubom Certyfikatów PZPN!


Certyfikaty Złote
KS ORZEŁ PAWONKÓW

Certyfikaty Srebrne
MLKS WOŹNIKI

Certyfikaty Brązowe
LKS SPARTA LUBLINIEC
KS UNIA KALETY

Pozdrawiam
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

CERTYFIKOWANA KONFERENCJA ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ #4FILARY

Śląski Związek Piłki Nożnej serdecznie zaprasza na Konferencję Związkową #4Filary dla trenerów, instruktorów piłki nożnej, która odbędzie się w dniu 15.12.2019 w Katowicach.


Miejsce: Aula im. Krystyny Bochenek w Katowicach, Plac Sejmu Śląskiego 2.

Konferencja jest bezpłatna.

Każdy z uczestników otrzyma godziny/punky do zasad przedłużania licencji trenerskich zgodnie z poniższym:

 • Trener UEFA PRO- 5

 • Trener UEFA Elite Youth- 5

 • Trener UEFA A- 5

 • Trener UEFA B- 5

 • Trener Grassroots C- 5

 • Trener Grassroots D- 5

 • Trener UEFA Goalkeeper- 0

 • Trener UEFA B Goalkeeper- 0

 • Trener UEFA Futsal B- 0

 • Trener UEFA Futsal C- 0

 • Trener Edukator- 5

Ilość miejsc ograniczona: 700 uczestników

Rejestracja na Konferencję odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez aplikowanie z posiadanego konta na portalu, na stronie www.pzpn.24.pzpn.pl. Nie będzie możliwości rejestracji uczestnictwa na miejscu Konferencji! Zaliczenie konferencji i uzyskanie elektronicznego Certyfikatu Uczestnictwa w Konferencji będzie wymagało złożenia dwóch podpisów, na początku i na końcu Konferencji. Prosimy o zabranie Licencji Trenerskiej bądź innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. 

 

Harmonogram konferencji w dniu 15.12.2019:

Godz. 09.00-10.00 Rejestracja uczestników.

Godz. 10.00-10.15 Uroczyste otwarcie. Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula.

Godz. 10.15-11.30 „Realny, intensywny i trudny…, czyli współczesny trening piłki nożnej”. Przewodniczący Komisji Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Grycmann.

Godz. 11.30-12.45 „11 głów – 1 cel, czyli umiejętności psychologiczne w pracy Trenera”. Trenerzy Mentalni EduSport Rafał Malinowski, Konrad Czapeczka.


Cele:

 • Pokazać jak wykorzystać techniki zmiany przekonań do przyspieszenia rozwoju mentalnego swojego i zawodników.

 • Pokazać w jaki sposób komunikować z zawodnikami, by zwiększać ich zaangażowanie i kreatywność.

Godz. 12.45-13.15 Przerwa.

Godz. 13.15-14.30 „Od Fundamentów Gry do Modelu Gry. Zasady, Sub Zasady i Sub Sub Zasady na przykładzie Fazy Ataku”. Dyrektor Akademii Raków Częstochowa Marek Śledź.

Godz. 14.30-15.45 „Zasady gry w ataku pozycyjnym – GKS Katowice – Jesień 2019”. Trenerzy GKS Katowice Rafał Górak, Dawid Szwarga.

Godz. 15.45-16.00 Zakończenie konferencji oraz weryfikacja uczestników.

 

W związku z dużym zainteresowaniem uczestnictwem w Konferencji Związkowej #4Filary, prosimy trenerów, którzy zapisali się na konferencję, a z różnych przyczyn nie będą mogli wziąć udziału, o anulowanie swojego wniosku. Trenerzy, którzy nie przyjadą na konferencję, a którzy nie anulują swojego wniosku najpóźniej na 5 dni przed konferencją, nie będą mogli uczestniczyć w dwóch kolejnych edycjach Konferencji Związkowej #4Filary (AG 2020 oraz AG 2021). Uczestnictwo w Konferencji Związkowej #4Filary w można anulować z posiadanego konta na portalu, na stronie www.pzpn.24.pzpn.pl. W otoczeniu Auli im Krystyny Bochenek będzie możliwość skorzystania z parkingów przylegających do budynków przy i wokół Plac Sejmu Śląskiego. Informujemy również, że w dniu 10.12.2019 na stronie www.slzpn.katowice.pl ukaże się osobna wiadomość dotycząca spraw organizacyjnych związanych z konferencją.


#4filary #SiłaRegiony

Do wygrania: 7 turniejowych koszulek, 14 piłek i 21 zestawów szkolnych.


Zadanie konkursowe polega na:
1. Włącz naszą grę.
2. Odbijaj piłkę głową ile dasz radę!
3. Prześlij zrzut ekranu z wynikiem na adres grassroots@pzpn.pl


Każdego dnia będziecie mieć szansę na zdobycie jednej z trzech nagród za miejsca od 1-3. Zwycięzca otrzyma koszulkę, piłkę i zestaw przyborów szkolnych. Osoba na drugim miejscu – piłkę i zestaw przyborów szkolnych. Za trzeci wynik wysyłamy zestaw przyborów szkolnych.

Zgłoszenia będą przyjmowane codziennie do godz. 23:59. Konkurs trwa do 27.11.2019


REGULAMIN

VIII EDYCJA HALOWEJ LIGI PODOKRĘGU ZABRZE

Piątek 22 listopada 2019 (Aktualności)

W imieniu Prezesa Podokręgu Zabrze Jarosława Bryś zapraszamy klubu Podokręgu Lubliniec do udziału w VIII edycji Halowej Ligi Podokręgu Zabrze.

Rozgrywki prowadzone będą w następujących kategoriach wiekowych:


- roczniki 2013-2014 (skrzaty)
- roczniki 2011-2012 (żaki)
- roczniki 2009-2010 (orliki)
- roczniki 2007-2008 (młodziki)
- roczniki 2005-2006 (trampkarze)
- roczniki 2001-2004 (juniorzy)
- rocznik 2000 i starsi (seniorzy)

Zgłoszenia drużyn są przyjmowane drogą mailową - hlpz@podokregzabrze.org - do 22 listopada br. W zgłoszeniu prosimy podać kategorię wiekową i ilość drużyn reprezentujący dany klub.

Przypominamy, że dla klubów zrzeszonych w Podokręgu Zabrze udział w HLPZ jest bezpłatny, natomiast wpisowe dla klubów spoza naszego Podokręgu wynosi 200 zł.

Rozgrywki trwać będą od listopada br. do marca 2020 roku, a wszelkich informacji udziela Koordynatora do spraw HLPZ - Grzegorz Podeszwa (tel. 531-872-021).

Mecze finałowe odbędą się 1 marca 2020 roku w Arenie Gliwice.

Pozdrawiam
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

JUNIORZY MŁODSI MECHANIKA KOCHCICE ZAGRAJĄ W II LIDZE WOJEWÓDZKIEJ!

Poniedziałek 18 listopada 2019 (Aktualności)

W rewanżowym meczu barażowym Juniorzy Młodsi klubu Mechanik Kochcice, po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali MOSiR Myszków 6:4 (2:2). W pierwszym spotkaniu padł wynik 2:1 na korzyść zespołu z Myszkowa. Dzięki zwycięstwu w rundzie wiosennej młodzi zawodnicy Mechanika będą występować w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej B1, w których przyjdzie im rywalizować z takimi zespołami jak Ruch Chorzów czy Górnik Zabrze.


Wielkie gratulacje i życzymy powodzenia
Prezydium Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu

Wyniki rywalizacji w półfinale U10 rozgrywanym w Lublińcu w "CZYTAJ DALEJ"

Pozdrawiam
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk
i
Przewodniczący Komisji Szkolenia
Podokręg Lubliniec
Szymon Mlynek

Wyniki rywalizacji w półfinale U10 rozgrywanym w Herbach w "CZYTAJ DALEJ"

Pozdrawiam
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk
i
Przewodniczący Komisji Szkolenia
Podokręg Lubliniec
Szymon Mlynek


Unlimited Sport – Football Edition „Praktycy dla Praktyków” to pierwsza edycja konferencji trenerskich skierowana do całych sztabów drużyn piłkarskich.


24 listopada od 9.00 do 18.00 na Stadionie Miejskim w Tychach, które wspólnie ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej, są partnerem przedsięwzięcia, zorganizowanego przez DreamMotion, odbędzie się wyjątkowe spotkanie szkoleniowców. Rejestracja ruszyła 29 października, a lista uczestników, którzy mogą zdobyć 3 punkty do certyfikacji, jest ograniczona.

- Konferencja jest podzielona na panele - mówi prezes zarządu DremMotion Sp. z o.o. Piotr Woźniak. - Docelowo odbiorcą jest każda osoba, która pracuje w sztabie piłkarskim. Stąd właśnie rozróżnienie na: panel techniczno-taktyczny dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, na panel treningowo-metodyczny dla tych którzy pracują z zawodnikami pod kątem przygotowania motorycznego i profilaktyki czyli dla, lekarzy, fizjoterapeutów, masażystów i fizjologów oraz panel menedżerski uwzględniający prowadzenie klubu, czyli dla prezesów, dyrektorów sportowych, kierowników, koordynatorów, menedżerów i skautów. Tematem głównym będzie wprowadzanie młodego zawodnika do piłki seniorskiej. Czyli etap, w którym zawodnik mając 17-18-lat albo robi krok w kierunku zawodowej piłki, albo zostaje w "odmęcie" lig amatorskich.

- Jak przebiegać będzie konferencja?

- Panele odbywać się będą równolegle, czyli w tym samym momencie, w trzech różnych salach. Będzie więc można wybrać wykładowcę i temat, który kogoś najbardziej interesuje. A jest w czym i w kim wybierać. Wśród wykładowców od techniki i taktyki są: Mateusz Michalik, Jarosław Skrobacz, Daniel Kawka, Rafał Kubów i Jacek Magiera. O całej gamie aspektów medycznych mówić będą: profesorowie: Krzysztof Ficek, Jan Chmura i Paweł Chmura, doktorzy: Grzegorz Hajduk i Marek Konefał oraz Dominik Chałupnik, Jakub Heller, Michał Puchała, Artur Mohr. Natomiast o organizacji struktur szkoleniowych w klubie powiedzą: Piotr Mrozek, Sebastian Mirowski i Robert Góralczyk. Te nazwiska mówią wiele i na pewno każdy pracujący w klubie znajdzie coś wartościowego dla siebie. Do tego przewidziane są mini targi, na których zaprezentują się usług dla klubów z zakresu sprzętu do rehabilitacji oraz treningowego, a także suplementacji ze spółką Olimp Sport Nutrition, która jest też jednym ze sponsorów konferencji.

- Gdzie można zdobyć więcej informacji?

- Zapraszam na naszą stronę konferencji (TUTAJ), na której mamy też wyszczególnionych partnerów z patronem honorowym, czyli prezydentem Miasta Tychów oraz sponsorów, z firmą finansową Value Company na czele. Oczywiście są tam informacje o planie konferencji, prelegentach, regulaminie i sposobie rejestracji. Odbywa się ona przez portal pzpn24.pl, a cały proces rejestracji jest u nas dokładnie opisany i myślę, że każdy zainteresowany poradzi sobie z zapisem. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że zapisujemy się na portalu PZPN, a opłaty w wysokości 249 złotych dokonujemy na konto DreamMotion Sp. z o.o., nr: 54 1140 2004 0000 3702 7856 8692, w tytule podając imię, nazwisko, panel wydarzenia oraz e-mail uczestnika.

- Czy to jest debiut waszej firmy na tym polu?
- Jesteśmy formą szkoleniową więc prowadziliśmy już różne konferencje, ale o takim zasięgu ogólnopolskim, na taką liczbę uczestników, których z wykładowcami i gośćmi spodziewamy się około 350, jako główny organizator debiutujemy na głębokiej wodzie, ale... płyniemy. Rejestracja ruszyła i za tym idzie nadzieja, że pojawią się uczestnicy i wyniosą dla siebie wiedzę praktyczną i merytoryczną, która pozwoli się im rozwijać. Tego w imieniu organizatorów sobie i uczestnikom życzę.


Źródło: http://slzpn.katowice.pl/slaski/zpn/aktualnosci/3717/takiej-konferencji-trenerskiej-jeszcze-nie-bylo

MOBILNA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW - POWOŁANIA

Środa 6 listopada 2019 (Aktualności)

Skontaktuj się z nami

PODOKRĘG
Piłki Nożnej w Lublińcu
ul. Piłsudskiego 9
42-700 Lubliniec
woj. Śląskie
Telefon:
(34) 356 35 54
Faks:
(34) 356 35 54
E-mail:

Polecamy