PODOKRĘG
PIŁKI NOŻNEJ
W LUBLIŃCU

Wyszukiwarka

Galeria

Wybrane zdjęcia

Podsumowanie szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Lublińcu
Jesteś tutaj: PPN Lubliniec ›› AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

UCHWAŁY ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO ZPN Z 30 LIPCA

UCHWAŁY ZARZĄDU ŚLĄSKIEGO ZPN Z 30 LIPCA

Wtorek 6 sierpnia 2019 (Aktualności)

W dniu 30.07.2019 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Śl. ZPN., na którym Zarząd przyjął kilka uchwał.Więcej w
 "CZYTAJ DALEJ"

Pozdrawiam
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

Podsumowanie rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2018/2019

Piątek 2 sierpnia 2019 (Komunikaty PPN)

Komunikat z podsumowaniem rozgrywek młodzieżowych w sezonie 2018/2019 w "CZYTAJ DALEJ"

ĆWIERĆFIANŁY

3.08.2019 (sobota) godz. 15:00 boisko w Kochanowicach

KS RUCH KOCHANOWICE     -     MLKS WOŹNIKI

4.08.2019 (niedziela) godz. 16:00 boisko w Kochcicach
LKS MECHANIK KOCHCICE     -     LKS PROMIEŃ GLINICA

4.08.2019 (niedziela) godz. 17:00 boisko w Gwoździanach
KS GWOŹDZIANY     -     KS UNIA KALETY

6.08.2019 (wtorek) godz. 18:30 boisko w Lublińcu
LKS SPARTA LUBLINIEC     -     LKS JEDNOŚĆ BORONÓW

"Wakacje z piłką - szukamy piłkarskich Janków"

Wtorek 30 lipca 2019 (Aktualności)

Przed nami II edycja  Wojewódzkiego Turnieju Mini Piłki Nożnej organizowanego przez Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe przy współpracy ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej i Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

- Eliminacje do turnieju pod nazwą "Wakacje z piłką - szukamy piłkarskich Janków" w poszczególnych podokręgach należy przeprowadzić od 4 do 25 sierpnia - informuje Prezes Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok. - Turniej finałowy odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w sobotę 7 września 2019 roku. O Patronat Honorowy nad turniejem zwróciliśmy się do Wicemarszałka Województwa Śląskiego Pana Wojciecha Kałuży.

W regulaminie czytamy, że celem rozgrywek jest wyszukiwanie utalentowanych młodych piłkarzy oraz pomoc w rozwijaniu ich predyspozycji, jak również forma wstępnej selekcji do przyszłej Kadry Śląskiego ZPN rocznika 2009.

Termin zgłoszenia w macierzystych Podokręgach lub w Śląskim Wojewódzkim Zrzeszeniu LZS poda adresem e-mail: swzlzskatowice@poczta.onet.pl mija 30 lipca. Następnie, od 4 do 25 sierpnia, zostaną rozegrane eliminacje w 12 Podokręgach, w których organizator zapewnia boisko, a koszty sędziów - także sędziów klubowych - pokrywa Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS.

 

Więcej w "CZYTAJ DALEJ"

W niedzielę 28 lipca, w Kochanowicach i Pawonkowie rozegrano mecze wstępnej rundy piłkarskiego Pucharu Polski. W pierwszym z tych spotkań, występujący w A-klasie Ruch pokonał, reprezentującą B-klasę, Unię Lubecko 3:2. Sensacyjnie zakończył się drugi pojedynek, w którym Orzeł Pawonków, po rzutach karnych, przegrał 3:5 z debiutującą na naszych boiskach ekipą KS Gwoździany. Niestety, spotkanie rozegrane w Kochanowicach przyniosło dwie poważne kontuzje, które dotknęły zawodników z przeciwnych drużyn. W obu przypadkach interweniowały Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Relacja autorstwa Juliana Wernera dla lubliniecki.pl w "CZYTAJ DALEJ"

Co powinien wiedzieć zawodnik, trener, kibic przed startem nowego sezonu? Zmiany w przepisach.

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu. To początek nowego sezonu, a zatem warto zapoznać się z najbardziej istotnymi zmianami jakie zostały wprowadzone w przepisach gry na sezon 2019/2020.

Więcej w "CZYTAJ DALEJ"

KOMUNIKAT NR 36/2018/2019 KOMISJI GIER I DYSCYPLINY

KOMUNIKAT NR 36/2018/2019 KOMISJI GIER I DYSCYPLINY

Środa 17 lipca 2019 (Aktualności)

Więcej w "CZYTAJ DALEJ"

SEZON 2019/2020 - ZGŁOSZENIA DO ROZGRYWEK

SEZON 2019/2020 - ZGŁOSZENIA DO ROZGRYWEK

Poniedziałek 1 lipca 2019 (Aktualności)

Komisja Gier Podokręgu Lubliniec informuje, że do dnia 19 lipca 2019 należy przesyłać zgłoszenia do rozgrywek seniorskich i młodzieżowych na sezon 2019/2020.

Zgłoszenia przyjmujemy osobiście do biura Podokręgu Lubliniec lub na adres e-mail: biuro@ppnlubliniec.pl

Wykaz dokumentów:
1. Formularz zgłoszeniowy do rozgrywek w sezonie 2019/2020
2. Oświadczenie o stanie zdrowia dla zawodnika powyżej 23. roku życia
3. Deklaracja gry amatora
4. Regulamin ramowy
5. Załącznik nr 1 (rozgrywki młodzieżowe - wytyczne)
6. Załącznik nr 2 (awanse i spadki)

Dokumenty do pobrania w "CZYTAJ DALEJ"

LKS POKÓJ SADÓW ŚWIĘTOWAŁ 70-LECIE

Poniedziałek 8 lipca 2019 (Aktualności)

Relacja z odchodów 70-lecia przygotowana przez Komisją Medialną Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach

Historia Sadowa sięga XIII wieku. Z tego okresu pochodzą pierwsze oficjalne wzmianki o miejscowości, której wizytówką jest gotycki murowany kościół, konsekrowany w 1331 roku. Dzieje piłki nożnej w tej podlublinieckiej wsi są co prawda znacznie krótsze, ale na obchodach 70-lecia LKS Pokój Sadów wyraźnie było widać, że klub mocno wpisał się w życie sadowian.


Najlepszym tego dowodem był proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Józefa Artur Pytel, który na rozpoczynającą jubileuszowe obchody mszę świętą przyszedł z... piłką. Nie zabrakło też płomiennego kazania, a po końcowym błogosławieństwie wszyscy uczestnicy przenieśli się na teren Ochotniczej Straży Pożarnej, czyli na stare boisko przy ulicy Leśnej. Tam zespół z Sadowa, od 1970 roku już pod szyldem "Pokój", startując z Ligi Wiejskiej przez Klasę C przebił się do Klasy B, a pod koniec lat osiemdziesiątych wszedł do Klasy A.

Drugi rozdział w dziejach klubu rozpoczął się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Momentem przełomowym reaktywowanej drużyny, był sezon 1997/1998, w którym na nowym boisku LKS Pokój awansował do Klasy A z bilansem bramkowym 125:25! A w 2001 roku wywalczył prawo gry w klasie okręgowej i przez rok sadowianie rywalizowali na szczeblu ponad podokręgowym. Przez większość występów w XXI wieku LKS Pokój występował jednak w Klasie A, w której na mecie minionego sezonu podopieczni Jacka Szczygła zajęli 6 miejsce.


Ten krótki fragment z rysu historycznego przygotowanego przez sekretarza klubu Mirosława Pietrzaka posłużył jako wstęp do części oficjalnej, którą rozpoczął prezes Wojciech Czerwiński witając zaproszonych gości. Wśród nich byli: przedstawiciele władz samorządowych i sportowych, wybitni piłkarze sprzed lat ze złotym medalistą olimpijskim z 1972 roku Zygmuntem Anczokiem i wicemistrzem olimpijskim z 1976 roku Janem Benigierem oraz wiele pokoleń zawodników sadowskiej drużyny od tej pierwszej zaczynając na dzisiejszej kończąc. Nie zabrakło także prezesów od pierwszego Franciszka Kansego, który uczestniczył w mszy świętej, poprzez wielu jego następców, aż do całego obecnego zarządu.

Nic więc dziwnego, że oprócz słów gratulacji, podziękowań i życzeń, przyszedł czas na uhonorowanie najbardziej aktywnych, których odznaczył członek zarządu Śląskiego ZPN i jednocześnie prezes Podokręgu Lubliniec Krzysztof Olczyk. Brązowe Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyznano: Piotrowi Bąkowi, Grzegorzowi Berakowi, Leszkowi Berakowi, Ireneuszowi Bodorze, Tadeuszowi Chumięckiemu, Zbigniewowi Czokowi, Jackowi Prandziochowi, Zbigniewowi Seniówowi, Krzysztofowi Umlaufowi i Andrzejowi Wójcikowi. Srebrne Odznaki Honorowe Śląskiego ZPN otrzymali: Roman Adamek, Wiesław Chumięcki, Antoni Gabor, Józef Kandzia, Edward Mucha, Leon Mucha, Piotr Myland, Zygmunt Prandzioch, Krzysztof Szulc, Leon Tkacz i Bronisław Tukaj. A Złote Honorowe Odznaki Śląskiego ZPN trafiły do Krzysztofa Mikulińskiego i Mirosława Pietrzaka. Ponadto Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula przekazał jubileuszowy grawerton, który Krzysztof Olczyk wręczył Wiesławowi Czerwińskiemu wraz z symbolicznym czekiem o wartości 700 złotych na zakup sprzętu. Jednocześnie Krzysztof Olczyk zapewnił, że pozostałe zasłużone osoby, dla których przewidziano Odznaki Honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej, zostaną odznaczone przy okazji obchodów 30-lecia Podokręgu Lubliniec, zaplanowanych na 20 września oraz gali jubileuszu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Lubliniec 7 lutego 2020 roku.


W części oficjalnej był także czas na gratulacje złożone wraz z pamiątkową paterą przez działaczy Podokręgu Lubliniec i zaprzyjaźnionych klubów z KS Tajfun Harbułtowice na czele.

Wielkie brawa za wsparcie okazywane klubowi otrzymał Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów, który wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Michałem Aniołem i Sołtysem Sadowa Pawłem Przybyłą także przybył z gratulacjami i jubileuszowymi upominkami. W imieniu Rady Wojewódzkiej LZS przekazał je z dziesięcioma piłkami Henryk Malcher.

LKS Pokój Sadów także przygotował jubileuszowe upominki i członkowie zarządu wręczali je każdemu, kto przyczynił się do rozwoju klubu przez te 70 lat oraz zaproszonym gościom.  


Po części oficjalnej nastąpił wokalny przerywnik, który zachęcił do korzystania z przygotowanych atrakcji: dmuchańców, karuzeli, strzelnicy i kul wodnych oraz smakołyków serwowanych na stoiskach gastronomicznych. Największą jednak atrakcją był występ gwiazdy wieczoru, którą okazał się TOBY z Monachium, a po jego koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna.

W niedzielę został rozegrany mecz towarzyski LKS Pokój Sadów - Reprezentacja Śląska Oldbojów. Po nim, na terenie przy OSP od 15.00 odbywały się występy uczniów ze szkoły podstawowej w Sadowie, zabawy dla dzieci, pokaz sztuczek piłkarskich - freestyle football oraz gry, zabawy i konkursy. Gwiazdą wieczoru był Freaky Boys, a po losowaniu nagrody głównej w loterii fantowej, rozpoczęła się zabawa taneczna, kończącą dwudniowy festyn.

Galeria zdjęć: http://www.slzpn.katowice.pl/multimedia/galerie/3396/70-lat-lks-pokoj-sadow#prettyPhoto

RELACJA Z II PIKNIKU RODZINNEGO NA ŚLĄSKIM

Poniedziałek 8 lipca 2019 (Aktualności)

Relacja z meczu przygotowana przez Komisją Medialną
Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach w "CZYTAJ DALEJ"

Skontaktuj się z nami

PODOKRĘG
Piłki Nożnej w Lublińcu
ul. Piłsudskiego 9
42-700 Lubliniec
woj. Śląskie
Telefon:
(34) 356 35 54
Faks:
(34) 356 35 54
E-mail:

Polecamy