PODOKRĘG
PIŁKI NOŻNEJ
W LUBLIŃCU
Jesteś tutaj: PPN Lubliniec ›› AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Dodatkowy termin szkolenia z programu Sędzia klubowy

W piątek 29 marca o godz. 17:00, w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu, odbędzie się dodatkowe szkolenie dla uczestników programu "Sędzia klubowy", którzy nie mogli uczestniczyć w pierwszym terminie. Wykłady poprowadzi sędzia Artur Gawin z komisji szkoleniowej Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu.

Przypominamy, że zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: biuro@ppnlubliniec.pl


Pozdrawiam,
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

Zmiany w unifikacji PPN Lubliniec

Zmiany w unifikacji PPN Lubliniec

Wtorek 19 marca 2019 (Aktualności)

Na zebraniu Rady trenerów PPN L-c w dniu 7 marca zatwierdzono następujące zmiany w unifikacji PZPN obowiązujące w rozgrywkach młodzieżowych PPN L-c Skrzat G-1, Żak F1 i Orlik E1 od rundy wiosennej 2018/19:

- WRZUT. W rozgrywkach Junior E, F, G wykonawca wrzutu nie może zdobyć bramki bezpośrednim strzałem na bramkę z linii bocznej, jednak wolno mu to zrobić przy kolejnym kontakcie/tach z piłką (do uznania bramki nie jest konieczne dotknięcie piłki przez jakiegokolwiek innego zawodnika). Oznacza to, że zawodnik może podjąć każdą czynność związaną z grą tj. podanie, strzał (bramki nie można zdobyć bezpośrednio) oraz wprowadzenie i drybling.

- RZUT OD BRAMKI. Rzut od bramki musi być wykonany z zachowaniem pryncypiów Art. 16 Przepisów Gry (z nieruchomo ustawionej piłki, nogą, przez dowolnego zawodnika uprawnionej drużyny, poza pole karne). Wykonanie rzutu „z ręki” przez bramkarza jest niedozwolone. W rozgrywkach Junior G (brak pól karnych) sędziowie winni kierować się duchem gry i regułą fair play. W rozgrywkach Junior E, F, G piłka po prawidłowo wykonanym rzucie od bramki musi zostać dotknięta przez innego zawodnika jeszcze na połowie drużyny wznawiającej grę – jeżeli tak się nie stanie, sędzia podyktuje rzut wolny pośredni dla przeciwników z linii środkowej (chyba że jest szansa na zastosowanie korzyści).

- ZWOLNIENIE PIŁKI Z RĄK PRZEZ BRAMKARZA. Piłka będąca w grze, złapana i wyrzucona (wykopana) przez bramkarza, musi być dotknięta przez innego zawodnika jeszcze na tej połowie pola gry. Jeżeli przeleci niedotknięta przez nikogo na drugą połowę, sędzia podyktuje rzut wolny pośredni dla przeciwników z linii środkowej (chyba że jest szansa na zastosowanie korzyści).

- W rozgrywkach ligi orlików dozwolony jest czas gry 2x30 minut (przerwa 10minut) lub 4x15 minut (przerwy krótsze max 2 minuty i w połowie zawodów max 10minut). O czasie gry decyduje sędzia zawodów w porozumieniu z trenerami obu zespołów przed zawodami!

- NOWOŚĆ! W rozgrywkach ligi orlików E1, żaków F1 i skrzatów G1 w przypadku prowadzenia w meczu jednej z drużyn 3 bramkami i więcej drużyna przegrywająca MOŻE wprowadzić dodatkowego zawodnika. Jeżeli wynik będzie niższy niż przewaga 3 bramkami należy zredukować liczbę zawodników do równej zgodnej z unifikacją PZPN w danej kategorii wiekowej. (Obowiązuje w rozgrywkach młodzieżowych PPN L-c).


Unifikacja do pobrania w "CZYTAJ DALEJ"

Pozdrawiam,
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

W pierwszej konsultacji Kadry Podokręgu Lubliniec dla roczników 2008 i młodsi wzięło udział 20 zawodników z pięciu klubów: Sparta Lubliniec, Akademia Sportowa Lubliniec, Zieloni Zborowskie, Rybak Ciasna, MLKS Woźniki. Zawodnicy po krótkiej odprawie udali się na płytę boiska gdzie zostały przeprowadzone zajęcia treningowe: rozgrzewka, gra pomocnicza w kilku wariantach oraz gra selekcyjna w pięcioosobowych składach. Zawodnicy którzy zostali zauważeni przez trenerów kadry pojawią się jeszcze na konsultacji zbiorczej, która odbędzie się 27.03.2019 w Pawonkowie i pozwoli na wyłonienie ścisłej kadry na turniej Wyrobka.

Pozdrawiam
Trener Koordynator PPN Lubliniec
Szymon Mlynek

KONSULTACJE DO KADRY PPN LUBLINIEC ROCZNIKA 2008 I MŁODSI

PODZIAŁ NA OBRĘB KONSULTACJI:

 1. GMINY CIASNA, PAWONKÓW, LUBLINIEC
 2. GMINY KOSZĘCIN, BORONÓW, WOŹNIKI
 3. GMINY KOCHANOWICE, HERBY

TERMINY I MIEJSCE KONSULTACJI:

 1. SPARTA LUBLINIEC 18.03.2019 GODZ. 17.00
 2. ŚLĄSK KOSZĘCIN 21.03.2019 GODZ. 17.00
 3. RUCH KOCHANOWICE 22.03.2019 GODZ. 17.00
 4. KONSULTACJA WYSELEKCJONOWANYCH ZAWODNIKÓW – PAWONKÓW 27.03.2019 GODZ. 17.00

PODZIAŁ DRUŻYN NA POSZCZEGÓLNE KONSULTACJE:

 1. SPARTA LUBLINIEC 18.03.2019 GODZ. 17.00:

SPARTA LUBLINIEC, AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC, SPORTING FOOTBALL ACADEMY LUBLINIEC, ORZEŁ PAWONKÓW, UNIA LISOWICE, ZIELONI ZBOROWSKIE, RYBAK CIASNA

 1. ŚLĄSK KOSZĘCIN 21.03.2019 GODZ. 17.00:

SPARTA TWORÓG, UNIA KALETY, MAŁAPANEW KUCZÓW, MLKS WOŹNIKI, ŚLĄSK KOSZĘCIN, VICTORIA STRZEBIŃ, JEDNOŚĆ BORONÓW, ORZEŁ PSARY-BABIENICA

 1. RUCH KOCHANOWICE 22.03.2019 GODZ. 17.00:

HERKULES KOCHANOWICE, RUCH KOCHANOWICE, MECHANIK KOCHCICE,  LISWARTA LISÓW, ŻWIREX HADRA, POKÓJ SADÓW, HURAGAN JEZIORO, PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ, LKS DRONIOWICE, DRAGON RUSINOWICE, LKS WIERZBIE

 1. PAWONKÓW 27.03.2019 GODZ. 17.00 GRUPA WYSELEKCJONOWANA

NA KONSULTACJACH ZOSTANIE WYBRANA KADRA PPN LUBLINIEC ROCZNIKA 2008 NA TURNIEJ O PUCHAR WYROBKA, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 30.03.2019. TRENERZY I KIEROWNICY DRUŻYN MAJĄ W OBOWIĄZKU WYSŁAĆ NA WYŻEJ WYMIENIONE KONSULTACJĘ NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW Z ROCZNIKA 2008,2009. WIĘCEJ INFORMACJI MOŻNA OTRZYMAĆ POD NUMEREM TELEFONU TRENERA SZYMONA MLYNKA - 793176423

Rusza program Sędzia klubowy

Rusza program "Sędzia klubowy"

Czwartek 14 marca 2019 (Aktualności)

W najbliższy piątek 15 marca o godz. 17:00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu, odbędzie się szkolenie dla uczestników programu "Sędzia klubowy". Wykłady poprowadzi sędzia Artur Gawin z komisji szkoleniowej Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu.

Przypominamy, że zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: biuro@ppnlubliniec.pl


Pozdrawiam,
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

ZMIANA UCHWAŁY ZARZĄDU PZPN W ZAKRESIE DOTYCZĄCYM BADAŃ LEKARSKICH ZAWODNIKÓW

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w dniu 11 marca 2019 r., Komisja ds. Nagłych PZPN przyjęła zmiany do Uchwały nr IX/140 z 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, w zakresie dotyczącym badań lekarskich zawodników.

Treść zmian do Uchwały w "CZYTAJ DALEJ"

Pozdrawiam,
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk


W niedzielę 10 marca w auli i hali sportowej mieszczącej się przy I LO im. Adama Mickiewicza miała miejsce Konferencja trenerów, której organizatorem był Podokręg Piłki Nożnej w Lublińcu. Gościliśmy wybitnych trenerów, którzy z wielkim zaangażowaniem podzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Jarosław Ziemba, Krzysztof Szumski, Szymon Tabacki, Paweł Grycman i Maciej Szymański. Przewodniczący Komisji Szkolenia PPN Lubliniec - Mlynek Szymon orraz Prezes PPN Lubliniec - Krzysztof Olczyk serdecznie dziękują trenerkom i trenerom, zawodnikom i rodzicom drużyn młodzieżowych, którzy pomogli w przeprowadzeniu części praktycznej, za skorzystanie z oferty szkolenia w Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu.


Pozdrawiam,
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk
i
Przewodniczący Komisji Szkolenia
Podokręgu Lubliniec
Szymon Mlynek

Stowarzyszenie Akademia Sportowa Lubliniec

zwycięzca XXI Halowego Turnieju Trampkarzy Podokręgu Lubliniec

Wyniki w "CZYTAJ DALEJ"

FINAŁ XXI HALOWEGO TURNIEJU TRAMPKARZY PODOKRĘGU LUBLINIEC

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu w wykonaniu drużyn młodzieżowych, które powalczą o zwycięstwo w XXI Halowym Turnieju Trampkarzy Podokręgu Lubliniec.

TERMIN: 09.03.2019
MIEJSCE: Hala sportowa przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza przy ul. Sobieskiego 22 w Lublińcu.

UCZESTNICY:

1. MECHANIK KOCHCICE
2. HURAGAN JEZIORO
3. ORZEŁ PAWONKÓW
4..AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC
5. ŚLĄSK KOSZĘCIN
6. VICTORIA STRZEBIŃ


HARMONOGRAM ROZGRYWEK MISTRZOWSKICH:

10,00 KOCHCICE – STRZEBIŃ
10,16 JEZIORO – KOSZĘCIN
10,32 PAWONKÓW – A.S. LUBLINIEC
10,48 KOCHCICE – KOSZĘCIN
11,04 STRZEBIŃ – A.S. LUBLINIEC
11,20 JEZIORO – PAWONKÓW
11,36 KOCHCICE – A.S. LUBLINIEC
11,52 KOSZĘCIN – PAWONKÓW
12,08 STRZEBIŃ – JEZIORO
12,24 KOCHCICE – PAWONKÓW
12,40 A.S. LUBLINIEC – JEZIORO
12,56 KOSZĘCIN – STRZEBIŃ
13,12 KOCHCICE – JEZIORO
13,28 PAWONKÓW – STRZEBIŃ
13,44 A.S. LUBLINIEC – KOSZĘCIN

U W A G A - P I L N E !!!

U W A G A - P I L N E !!!

Wtorek 5 marca 2019 (Aktualności)

OPŁATA SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ ZA ROK 2019

Skontaktuj się z nami

PODOKRĘG
Piłki Nożnej w Lublińcu
ul. Piłsudskiego 9
42-700 Lubliniec
woj. Śląskie
Telefon:
(34) 356 35 54
Faks:
(34) 356 35 54
E-mail:

Polecamy