PODOKRĘG
PIŁKI NOŻNEJ
W LUBLIŃCU

Wyszukiwarka

Galeria

Wybrane zdjęcia

XV Turniej Piłki Nożnej
Jesteś tutaj: PPN Lubliniec ›› AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

30-LECIE PODOKRĘGU LUBLINIEC

Sobota 21 września 2019 (Aktualności)


Jubileusz 30-lecia Podokręgu Lubliniec miał bardzo uroczysty charakter. W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie spotkali się przedstawiciele władz samorządowych oraz klubów z regionu lublinieckiego. Nie zabrakło także reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej na czele z Prezesem Honorowym Rudolfem Bugdołem oraz prezesami zaprzyjaźnionych Podokręgów.


W rolę konferansjera wcielił się Piotr Hankus - solista kojarzony z wykonania "Starzyka", a zarazem przewodnik po koszęcińskim pałacu oraz laureat plebiscytu "Mistrz Mowy Polskiej". To on po krótkim wstępie zaprosił na scenę sali widowiskowej Pawilonu Elwiry Kamińskiej prezesa Podokręgu Lubliniec Krzysztofa Olczyka, który podziękował za wsparcie i patronat nad uroczystościami jubileuszowymi staroście lublinieckiemu Joachimowi Smyle oraz przywitał zaproszonych gości z mistrzem olimpijskim z 1972 roku Zygmuntem Anczokiem i wicemistrzem olimpijskim z 1976 roku Janem Benigierem oraz trenerem Gothardem Kokottem, a także przyjacielem podokręgu Edwardem Klytą. Jednocześnie podziękował wszystkim osobom związanym z lokalnym środowiskiem piłkarskim za partnerskie traktowanie zarządu podokręgu, bezkonfliktową współpracę i wspomaganie realizacji zadań na rzecz rozwoju piłki nożnej. Ponadto złożył wyrazy szacunku tym którzy budowali zręby i obecne struktury Podokręgu Lubliniec, który powstał 10 lipca 1989 roku z inicjatywy członków zarządu Podokręgu Olesno Zygmunta Budzika, Alfonsa Doleżycha i Henryka Golasia. Gorącym orędownikiem powstania Podokręgu Lubliniec był ówczesny prezes Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Jan Bzowy. Nie zapomniano o tych, którzy odeszli już na "niebieskie boiska" oraz o tych, którzy obecnie stoją na czele Podokręgu Lubliniec, a są to: prezes Krzysztof Olczyk, wiceprezesi Zygmunt Budzik i Edward Czyż, członkowie zarządu Henryk Gorol, Grzegorz Jaśkiewicz, Seweryn Pogoda i Andrzej Respondek.

Nieodłączną częścią takich uroczystości jest także wyróżnianie najbardziej zasłużonych działaczy. Brązowe Honorowe Odznaki PZPN otrzymali: Danuta Czerwińska, Jadwiga Mazurkiewicz, Wojciech Czerwiński, Andrzej Gałeczka, Zygmunt Gmyrek, Janusz Kita, Henryk Pawełczyk, Marek Pietrzak, a Złotą Honorową Odznakę PZPN wręczono Stefanowi Pietrzakowi. Natomiast Zarząd Podokręg Lubliniec uhonorował wszystkie kluby okolicznościowymi grawertonami, które przyznano także samorządowcom wspierającym kluby: Joachimowi Smyle staroście lublinickiemu, Tadeuszowi Koninie wicestaroście lublinieckiemu, Edwardowi Maniurze burmistrzowi Lublińca, Klaudiuszowi Kandzi burmistrzowi Kalet, Michałowi Aloszce burmistrzowi Woźnik, Krzysztofowi Bełkotowi burmistrzowi gminy Boronów, Joannie Wons-Klecie wójt gminy Pawonków, Henrykowi Machowi wójtowi gminy Przystajń, Zbigniewowi Seniuchowi wójtowi gminy Koszęcin oraz Andrzejowi Sadlokowi przewodniczącemu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i Henrykowi Malcherowi członkowi zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS, a także Janowi Bzowemu, Rudolfowi Bugdołowi, Zbigniewowi Ormańczykowi, Zygmuntowi Anczokowi, Janowi Benigierowi, Januszowi Buli, Dariuszowi Kiedrzynowi i Zygmuntowi Szwedzie oraz Edwardowi Klycie.

Następnie w części artystycznej zaprezentował się duet wokalny Kola & Jola, a gdy przebrzmiały echa skocznych melodii Prezes Honorowy Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolf Bugdoł w towarzystwie prezesów podokręgów wręczył na ręce Krzysztofa Olczyka jubileuszowy dyplom w ozdobnym etui i rozpoczęły się kuluarowe rozmowy o minionych 30 latach oraz planach na najbliższe miesiące i następną kadencję.

Więcej zdjęć z uroczystości można oglądać TUTAJ.


http://www.slzpn.katowice.pl/slaski/zpn/aktualnosci/3592/30-lecie-podokregu-lubliniec

Pozdrawiam
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

 

KOMUNIKAT NR 6/2019/2020 KOMISJI DS. ROZGRYWEK I KOMISJI DS. DYSCYPLINY

Więcej w "CZYTAJ DALEJ"

Pozdrawiam
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

ODWOŁANA kolejka Młodzika D1 (grupa A, B, C, D)

ODWOŁANA kolejka Młodzika D1 (grupa A, B, C, D)

Poniedziałek 9 września 2019 (Aktualności)

Komisja Gier PPN Lubliniec informuje, że z powodu panujących złych warunków atmosferycznych odwołuje zawody MŁODZIK D1 (grupa A, B, C i D) i inne zaległe zaplanowane na termin 9 września 2019 r.

Nowa data rozegrania odwołanej kolejki zostanie ustalona na najbliższym posiedzeniu Komisji Gier PPN Lubliniec.

Wiceprzewodniczący Komisji Gier
Artur Makles

Powołania na II Memoriał Krzysztofa Seweryna

Powołania na II Memoriał Krzysztofa Seweryna

Czwartek 5 września 2019 (Aktualności)

Komisja Szkolenia Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu informuje, że w dniu 08.09.2019 r. odbędzie się wyjazd na II Memoriał Krzysztofa Seweryna, który odbędzie się na obiektach MOSiR Piekary Śląskie ul. Olimpijska 3. W turnieju weźmie udział 12 Podokręgów i jest traktowany jako element konsultacji do Kadry Śląska rocznika 2009. Na wyżej wymienionym turniej pojawić się mają następujący zawodnicy:

Lp. / Nazwisko i imię / KLUB

1. Kosmała Filip LISWARTA LISÓW 
2. Kluba Aleksander SPARTA LUBLINIEC 
3. Drewnik Oskar SPARTA LUBLINIEC 
4. Sulej Szymon SPARTA LUBLINIEC 
5. Stankiewicz Łukasz MLKS WOŹNIKI 
6. Kulej Nikodem RYBAK CIASNA 
7. Kupiec Julian SPARTA LUBLINIEC 
8. Osadnik Nikodem LISWARTA LISÓW 
9. Wręczycki Borys AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC 
10. Dylong Patryk RYBAK CIASNA 
11. Mazurczak Kacper AKADEMIA SPORTOWA LUBLINIEC 
12. Wieczorek Fabian ZIELONI ZBOROWSKIE 
13. Knop Jakub LISWARTA LISÓW 
14. Huss Marcin SPARTA LUBLINIEC

Zbiórka zawodników odbędzie się o godzinie 7.30 na targu warzywnym w Lublińcu dnia 08.09.2019 (niedziela).

Prosimy Kierownictwo Klubu o wręczenie niniejszego powołania zawodnikom i dopilnowanie ich punktualnego przybycia na miejsce zbiórki. Zawodnicy zabierają ze sobą obowiązkowo legitymację szkolną lub paszport, ważne badania lekarskie. Ponadto każda zawodnik powinien posiadać sprzęt niezbędny do zajęć na boisku (buty, ochraniacze, dres). Prosimy o potwierdzenie trenerowi obecności zawodnika i podanie wybranego miejsca stawienia się. W przypadku niemożności przybycia prosimy o niezwłoczny wcześniejszy kontakt z trenerem koordynatorem: Szymon Mlynek  tel. komórkowy: 793-176-423.

Link do gry właściwej z konsultacji:
https://youtu.be/5dd9Diom2IQ

Program Sędzia Klubowy 2019 - ważna informacja!

Program Sędzia Klubowy 2019 - ważna informacja!

Czwartek 5 września 2019 (Aktualności)

Proszę o pilną wpłatę 125 zł na konto ŚlZPN (z dopiskiem: za stroje - sędzia klubowy) , które biorą udział w programie sędzia klubowy ŚlZPN. Szybka wpłata od wszystkich klubów z tego programu spowoduje szybkie zamknięcie programu na rok 2019 i dostarczenie strojów do klubów.


Pozdrawiam

 Koordynator projektu w PPN Lubliniec

Artur Gawin

Powołania na konsultacje zbiorczą w Lublińcu

Powołania na konsultacje zbiorczą w Lublińcu

Środa 4 września 2019 (Aktualności)

Wczoraj na obiekcie sportowym Zielonych Zborowskie odbyła się druga konsultacja selekcyjna roczników 2009-2010. W wyniku przeprowadzonych dwóch konsultacji naborowych powołania na konsultację zbiorczą otrzymali następujący zawodnicy:Mańka Paweł
Kosmała Filip
Kluba Aleksander
Drewniak Oskar
Sulej Szymon
Urbańczyk Jakub
Stankiewicz Lukasz
Piontek Kacper
Kruk Krzysztof
Ostrowski Aleksander
Kulej Nikodem
Białas Krzysztof
Dylong Patryk
Umlauf Mateusz
Blewąska Alex
Kupiec Julian
Osadnik Nikodem
Wręczycki Borys
Honisz Bruno
Balas Bartek
Łodzinski Szymon
Mazurczak Kacper
Neumann Bartek
Kompała Fabian
Zok Gabriel
Wieczorek Fabian
Knop Jakub
Wilk Blazej
Mieczkowski Oskar
Huss Marcin
Dzierowicz Przemysław

Konsultacja będzie miała miejsce na obiektach Sparty Lubliniec w dniu 04.09.2019 o godzinie 18.00. Więcej info 793176423. Komisja Szkoleniowa Podokręgu Lubliniec składa serdeczne podziękowania dla Klubu Sportowego Zieloni Zborowskie za przygotowanie poczęstunku dla dzieci oraz opiekunów.

Rozgrywki Skrzat G1, Żak F1 i Orlik E1

Rozgrywki Skrzat G1, Żak F1 i Orlik E1

Sobota 31 sierpnia 2019 (Aktualności)

Na zebraniu Komisji Szkolenia Podokręgu Lubliniec zatwierdzono następujące zmiany w unifikacji PZPN obowiązujące w rozgrywkach młodzieżowych Skrzat G-1, Żak F1 i Orlik E1 od rundy jesiennej 2019/20:

 

- WRZUT. W rozgrywkach Junior E, F, G wykonawca wrzutu nie może zdobyć bramki bezpośrednim strzałem na bramkę z linii bocznej, jednak wolno mu to zrobić przy kolejnym kontakcie/tach z piłką (do uznania bramki nie jest konieczne dotknięcie piłki przez jakiegokolwiek innego zawodnika). Oznacza to, że zawodnik może podjąć każdą czynność związaną z grą tj. podanie, strzał (bramki nie można zdobyć bezpośrednio) oraz wprowadzenie i drybling.

- RZUT OD BRAMKI. Rzut od bramki musi być wykonany z zachowaniem pryncypiów Art. 16 Przepisów Gry (z nieruchomo ustawionej piłki, nogą, przez dowolnego zawodnika uprawnionej drużyny, poza pole karne). Wykonanie rzutu „z ręki” przez bramkarza jest niedozwolone. W rozgrywkach Junior G (brak pól karnych) sędziowie winni kierować się duchem gry i regułą fair play. W rozgrywkach Junior E, F, G piłka po prawidłowo wykonanym rzucie od bramki musi zostać dotknięta przez innego zawodnika jeszcze na połowie drużyny wznawiającej grę – jeżeli tak się nie stanie, sędzia podyktuje rzut wolny pośredni dla przeciwników z linii środkowej (chyba że jest szansa na zastosowanie korzyści).

- ZWOLNIENIE PIŁKI Z RĄK PRZEZ BRAMKARZA. Piłka będąca w grze, złapana i wyrzucona (wykopana) przez bramkarza, musi być dotknięta przez innego zawodnika jeszcze na tej połowie pola gry. Jeżeli przeleci niedotknięta przez nikogo na drugą połowę, sędzia podyktuje rzut wolny pośredni dla przeciwników z linii środkowej (chyba że jest szansa na zastosowanie korzyści).

- W rozgrywkach ligi orlików dozwolony jest czas gry 2x30 minut (przerwa 10minut) lub 4x15 minut (przerwy krótsze max 2 minuty i w połowie zawodów max 10minut). O czasie gry decyduje sędzia zawodów w porozumieniu z trenerami obu zespołów przed zawodami!

- NOWOŚĆ! W rozgrywkach ligi orlików E1, żaków F1 i skrzatów G1 w przypadku prowadzenia w meczu jednej z drużyn 3 bramkami i więcej drużyna przegrywająca MOŻE wprowadzić dodatkowego zawodnika. Jeżeli wynik będzie niższy niż przewaga 3 bramkami należy zredukować liczbę zawodników do równej zgodnej z unifikacją PZPN w danej kategorii wiekowej. (Obowiązuje w rozgrywkach młodzieżowych PPN L-c).


Unifikacja i Regulamin dot. rozgrywek młodzieżowych do pobrania w "CZYTAJ DALEJ"

Pozdrawiam,
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

Biuro Podokręgu Lubliniec w dniu 30.08.2019 r. (piątek) będzie nieczynne

Z powodu pilnego wyjazdu służbowego w dniu 30.11.2019 r. (piątek), Biuro Podokręgu Lubliniec będzie nieczynne.


Za utrudnienia serdecznie przepraszam. Wszelkie sprawy proszę wysłać na pocztę e-mail: biuro@ppnlubliniec.pl

Prezes Podokręgu Lubliniec

         Krzysztof Olczyk         

SZKÓŁKI PRZYJĘTE DO PROGRAMU CERTYFIKACJI PZPN

Czwartek 29 sierpnia 2019 (Aktualności)


Znamy komplet szkółek z województwa śląskiego przyjętych do Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Teraz przyszedł czas na rejestrowanie zawodników w systemie, potwierdzanie ich i przypisywanie do drużyn.


Spośród 1198 wszystkich nadesłanych zgłoszeń 132 pochodziły od szkółek z województwa śląskiego. Po weryfikacji 118 zostało zaakceptowanych, a następnie przyjętych do programu. Szkółki te pozostają w grze o Certyfikat PZPN na deklarowanym poziomie: 69 stara się o brązową gwiazdkę, 29 o srebrną, a 20 o złotą.

Bardzo nam miło, że do programu zakwalifikowały się klubu z Podokręgu Lubliniec:

LKS SPARTA LUBLINIEC (brązowy certyfikat)
KS UNIA KALETY
(brązowy certyfikat)
LKS MECHANIK KOCHCICE
(brązowy certyfikat)
MLKS WOŹNIKI (srebrny certyfikat)
KS ORZEŁ PAWONKÓW (złoty certyfikat)

Pełna lista szkółek zakwalifikowanych do programu w
 "CZYTAJ DALEJ"

Pozdrawiam
Prezes Podokręgu Lubliniec
Krzysztof Olczyk

Komisja Szkolenia Podokręgu Lubliniec zaprasza na konsultacje szkoleniowe dla roczników 2009 i 2010

Komisja Szkolenia Podokręgu Lubliniec zaprasza na konsultacje szkoleniowe dla roczników 2009 i 2010. Konsultacje odbędą się w systemie wschód - zachód. Terminy:

- 02.09.19 Unia Kalety godz. 18.00 (WSCHÓD)

- 03.09.19 Zieloni Zborowskie godz. 18.00 (ZACHÓD)

- Konsultacja zbiorcza: 04.09.19 Sparta Lubliniec godz. 18.00

ZACHÓD: Przystajń, Sieraków Śląski, Ciasna, Zborowskie, Glinica, Kochcice, Kochanowice, Lubecko, Gwoździany, Lisowice, Łagiewniki Wielkie, Pawonków, Lubliniec, Sadów, Harbułtowice i Rusinowice

WSCHÓD:Jezioro, Boronów, Hadra, Koszęcin, Wierzbie, Lisow, Herby, Droniowice, Kalety, Kamieńskie Młyny, Kuczów, Olszyna, Babienica-Psary, Strzebiń, Tworóg, Woźniki

Przewodniczący Komisji Szkolenia Podokręgu Lubliniec

mgr Mlynek Szymon

Skontaktuj się z nami

PODOKRĘG
Piłki Nożnej w Lublińcu
ul. Piłsudskiego 9
42-700 Lubliniec
woj. Śląskie
Telefon:
(34) 356 35 54
Faks:
(34) 356 35 54
E-mail:

Polecamy